Skip to content

Сензация ! Трансферът на Хамилтън вдигна рекордно акциите на Ферари

Спорт Сензация
Преминаването на седемкратния световен шампион във Формула 1, Люис Хамилтън, от Мерцедес към Ферари, изведе акциите на италианския отбор на рекордно високо ниво.
Ферари официално обяви придобиването на Хамилтън за сезон 2025 във Формула 1. Договорът е многогодишен, но продължителността не е уточнена.
Хамилтън преминава в Маранело, въпреки контракта си с Мерцедес до края на 2025, който подписа лятото на миналата година.
 Спекулации потвърдиха, че британецът има клауза, която му позволява да напусне през края на текущата година и той я активира.
Седемкратният шампион прекара последните 11 години с Мерцедес, като спечели шест от своите седем световни титли. Той ще завърши кариерата си в Мерцедес през сезон 2024.
В Ферари той ще бъде партньор на Шарл Леклер. Хамилтън заема мястото на Карлос Сайнц, чийто договор изтича края на годината. Дебютът на Хамилтън за Ферари ще бъде на Гран при на Австралия.
Спорт сензация

Сензация Спорт

Ливърпул Спектакуларно Разгроми Челси с 4:1

Ливърпул представи най-доброто от футбола на Юрген Клоп, прекъсвайки серията от седем последователни равенства и осем мача без успех срещу Челси. На “Анфийлд” те победиха с категоричните 4:1. От първата до последната минута, “червените” доминираха, а головете на Диого Жота (23′), Конър Брадли (39′), Доминик Собослай (65′) и Луис Диас (79′) бяха само отражение на техния контрол. Дарвин Нунес стана исторически, удряйки гредата четири пъти в един мач, като един от тези случаи беше след дузпа. Кристофър Нкунку (71′) вкара почетния гол за Челси. С този успех, Ливърпул увеличи преднината си пред Манчестър Сити и Арсенал, като вече е с пет точки напред. В следващия кръг “червените” гостуват на Манчестър Сити в сблъсък на върховете.

Фернандо Каранга: Очаква се Дебютът му за ЦСКА - София на 10 февруари

ЦСКА – София активно подготвя най-новото попълнение в отбора – Фернандо Каранга, който присъедини към лагера на тима в неделя. Бразилецът е фокусиран върху всекидневни двуразови тренировки, с основен акцент върху бегови упражнения. Той работи индивидуално, извън групата, която занимава тренировки с топка. Поради тези причини е почти сигурно, че нападателят няма да участва в последната контролна среща на “червените” в Белек срещу чешкия отбор Бохемианс на 3 февруари. Очаква се повторният дебют на Фернандо Каранга с червената фланелка да се състои на 10 февруари. Тогава ЦСКА – София планира да представи отбора си за пролетния сезон в контролен мач срещу лидера от Втора лига Септември (София). Въпреки че няма да бъде титуляр, Каранга ще има възможността да се включи в играта в края на двубоя. От първата до последната минута, “червените” доминираха, а головете на Диого Жота (23′), Конър Брадли (39′), Доминик Собослай (65′) и Луис Диас (79′) бяха само отражение на техния контрол. Дарвин Нунес стана исторически, удряйки гредата четири пъти в един мач, като един от тези случаи беше след дузпа. Кристофър Нкунку (71′) вкара почетния гол за Челси. С този успех, Ливърпул увеличи преднината си пред Манчестър Сити и Арсенал, като вече е с пет точки напред. В следващия кръг “червените” гостуват на Манчестър Сити в сблъсък на върховете.

Левски Официално Засили Състава с Уругвайски Бранител

От Левски споделят: „ПФК Левски“ се сдоби с уругвайския защитник Хоакин Фернандес. Договорът с футболиста е за година и половина. Хоакин Фернандес, роден на 22 януари 1999 г. в Роча (Уругвай), стартира кариерата си в местния „Ривър Плейт“ (Монтевидео), където подписва първия си професионален договор през 2018 г. С клуба на родината си изиграва 25 мача. През лятото на 2020 г. преминава в нидерландския „Хеерневен“, а през началото на 2021 г. е преотстъпен на уругвайския „Монтевидео Сити“, записвайки 14 мача. В началото на 2022 г. преотстъпва на друг уругвайски клуб – „Атенас“, където изиграва 20 мача. През началото на 2023 г. преминава в „Бостън Ривър“ (Уругвай), записвайки 2 мача. През лятото на 2023 г. се завръща в „Атенас“ и изиграва 15 мача, вкарвайки 1 гол. През 2017 г. Хоакин Фернандес става част от юношеския национален отбор на Уругвай до 17 г., където изиграва 1 мач. Година по-късно е повикан в селекцията до 20 г., където също участва в 3 мача. „ПФК Левски“ изразява добре дошъл на „Герена“ към Хоакин Фернандес и му пожелава много победи и щастливи моменти със синята фланелка.” От първата до последната минута, “червените” доминираха, а головете на Диого Жота (23′), Конър Брадли (39′), Доминик Собослай (65′) и Луис Диас (79′) бяха само отражение на техния контрол. Дарвин Нунес стана исторически, удряйки гредата четири пъти в един мач, като един от тези случаи беше след дузпа. Кристофър Нкунку (71′) вкара почетния гол за Челси. С този успех, Ливърпул увеличи преднината си пред Манчестър Сити и Арсенал, като вече е с пет точки напред. В следващия кръг “червените” гостуват на Манчестър Сити в сблъсък на върховете.

Хоселу Изкачва Реал Мадрид на Върха в Ла Лига с Победа 2:0 над Хетафе

В отложен мач от 20-я кръг на Ла Лига, Реал Мадрид се наложи с убедителните 2:0 срещу Хетафе, а в главната роля се изкачи нападателят Хоселу, който реализира и двете попадения. Срещата предложи изобилие от голови положения, но точният завършек липсваше. “Белия балет” изведе 9 точни удара, като Винисиус имаше няколко шанса за гол, но не успя да се разпише. Решителността на Хоселу се прояви в 14-ата минута, когато Лукас Ваксес изпрати прецизно центриране, а той се изправи във въздуха, насочи топката към вратата и реализира за ранно водство – 1:0 в полза на Реал Мадрид. Във втората половина, в 52-ата минута, Хоселу отново се разписа, като стилно завърши доброто подаване на Винисиус Жуниор с удар от ръба на наказателното поле, отправен в долния десен ъгъл – 2:0 за Реал Мадрид. С този успех, Реал Мадрид възвръща лидерската позиция в Ла Лига с 57 точки, докато Хетафе остава на 10-та позиция с 29 точки на сметката си. От първата до последната минута, “червените” доминираха, а головете на Диого Жота (23′), Конър Брадли (39′), Доминик Собослай (65′) и Луис Диас (79′) бяха само отражение на техния контрол. Дарвин Нунес стана исторически, удряйки гредата четири пъти в един мач, като един от тези случаи беше след дузпа. Кристофър Нкунку (71′) вкара почетния гол за Челси. С този успех, Ливърпул увеличи преднината си пред Манчестър Сити и Арсенал, като вече е с пет точки напред. В следващия кръг “червените” гостуват на Манчестър Сити в сблъсък на върховете.